Tlenoterapia w domu

Shop Banner

Tlenoterapia to dostarczanie do organizmu powietrza, które zawiera większe stężenie tlenu. Terapię taką najczęściej stosuje się w przypadku przewlekłej niewydolności oddechowej i służy do niej koncentrator tlenu. Kiedy należy rozpocząć terapię? W momencie, gdy ciśnienie parcjalne tlenu we krwi wynosi mniej niż 60 mmHg, a ciśnienie parcjalne dwutlenku węgla wynosi więcej niż 45 mmHg. Oznacza to, że mamy do czynienia z niewydolnością oddechową, której nie można lekceważyć. Pomocna będzie w tym wypadku tlenoterapia. Podawanie tlenu, oczywiście z odpowiednią ostrożnością, jest ciekawym rozwiązaniem dla osób zdrowych, na przykład dla sportowców, osób narażonych na stres, osób wędrujących po górach. Tlen ma również udowodnione działanie kosmetyczne i w dobry sposób wpływa na urodę, na przykład zapewniając młodzieńczy wygląd na dłużej.

Tlenoterapia domowa

Do tlenoterapii w domu można wykorzystać zarówno koncentrator tlenu, jak i tlen w puszce. Koncentrator tlenu sprawdza się w przypadku problemów zdrowotnych i jest stosowany w przypadku zaleceń i wskazań lekarskich. Tlen w butelce to jednak inny produkt, który można wykorzystać na przykład jako uzupełnienie terapii z butlą czy koncentratorem podczas wyjść z domu. Butelka zastępuje koncentrator tlenu w drodze, jest podręczna, dzięki niewielkiemu rozmiarowi bez problemu zmieści się do torby, można zabrać ją ze sobą w podróż i użyć, gdy będzie potrzebna tlenoterapia. Ile czasu można korzystać z butelki? Starcza na 10 minut ciągłej kuracji lub na około 140 wdechów. Zawartość tlenu: 99%.

Tlenoterapia domowa dawkowanie

Do przeprowadzania tlenoterapii na własny użytek w domu nie służy koncentrator tlenu, można stosować tlen inhalacyjny w puszce. Produkt ten to sprężony tlen zamknięty w wygodnej, niewielkich rozmiarów butelce. W swoim składzie produkt ten zawiera ponad 99% czystego tlenu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ponieważ butelka jest bardzo wygodna i pozwala w komfortowy sposób podawać tlen. Produkt dostępny w formie niewielkich rozmiarów aluminiowej butelki, która zawiera 14 litrów tlenu. Jedno opakowanie o tej pojemności wystarcza do wykonania około 120-140 wdechów, a także na mniej więcej 10 minut kuracji w trybie ciągłym. Tlen w puszcze ma w zestawie inhalator, który pozwala na komfortowe podanie tlenu.

Tlenoterapia wskazania

Tlen inhalacyjny o pojemności 14 litrów dostępny w formie sprayu to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na podawanie tlenu, który zastępuje koncentrator tlenu. Taka metoda może okazać się również bardzo przydatna w przypadku osób, które potrzebują inhalacji przeprowadzanych w warunkach domowych. Nie chodzi tu o przypadki ciężkie, czyli duże trudności z oddychaniem, spadek tlenu we krwi, niewydolności oddechowej czy niedotlenienie i znaczny spadek saturacji. Takie sytuacje każdorazowo muszą być konsultowane z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej tlenoterapia przeprowadzana na własną rękę może nie tylko nie być skuteczna, ale również doprowadzić do problemów zdrowotnych. Należy więc pamiętać, że nieuważne przeprowadzanie zabiegu może również nieść ze sobą niepożądane skutki.

Jeśli chodzi o koronawirusa, a więc wirusa SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę Covid-19, bardzo często u chorych mogą występować trudności z oddychaniem. Dlaczego pojawia się taki problem? Wirus SARS-Cov-2 atakuje płuca i z tego też względu wywołuje u zakażonego wirusem zapalenie płuc. Należy więc kontrolować na bieżąco stan osoby chorej. Jednym z objawów, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego, jest spadek saturacji, którą warto sprawdzać w trakcie choroby, aby w razie potrzeby włączać koncentratory tlenu.

Czym jest saturacja? Tym pojęciem opisuje się stopień nasycenia cieczy gazem. W przypadku, o którym aktualnie mowa, saturacja jest to stopień nasycenia krwi tlenem. Mówiąc bardziej konkretnie, pojęcie to określa stosunek hemoglobiny związanej we krwi z tlenem do całkowitej ilości hemoglobiny obecnej w organizmie. Do życia i odpowiedniego funkcjonowania organizmu, każdy człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu. Tę właśnie ilość określa się poprzez saturację.

Odpowiednie i zdrowe nasycenie krwi tlenem u dorosłego człowieka powinno się wahać mniej więcej w okolicach 100%. U zdrowego człowieka może być to nawet 99% lub nieco poniżej tej wartości. U palaczy i osób starszych saturacja spada jednak do poziomu 95%, co nie jest powodem do niepokoju. Warto więc brać pod uwagę i pamiętać, że dopóki poziom saturacji nie spada poniżej 90%, wszystko jest w porządku. Jednak już poziom saturacji, który jest niższy niż 95%, może już świadczyć o zagrożeniu hipoksją. Hipoksja jest to stan, w którym krew nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu do tkanek. Stan ten może dotyczyć tylko jednego narządu, jak również i całego organizmu.

Tlenoterapia cena

Jeśli chodzi o cenę, opakowanie z tlenem o pojemności 14 litrów nie jest drogie. Jedna puszka to koszt około 50 zł. Trzeba jednak pamiętać, że taka pojemność starcza na określoną liczbę wdechów, zatem warto zaopatrzyć się w cały zestaw. Warto to zrobić, tym bardziej że ceny zestawów kilku puszek z tlenem są niższe niż ceny butelek kupowanych oddzielnie. Taki zestaw wystarczy na dłużej i zyskasz pewność, że tlen będzie z Tobą zawsze, gdy tylko będziesz go potrzebować zamiast koncentratora tlenu.

Tlenoterapia co to jest

Tlenoterapia to podawanie tlenu w sytuacjach, gdy jest on niezbędny. Może być to duszność, schorzenia dróg oddechowych, układu oddechowego, ale mogą być sytuacje takie jak na przykład wędrówka wysokogórska czy uprawianie sportu. Są to momenty, kiedy zapotrzebowanie na tlen wzrasta. Tlen można podawać samodzielnie, w warunkach domowych jedynie w sytuacjach, gdy nie ma zagrożenia życia i zdrowia, bez użycia koncentratorów tlenu. Tlenoterapia z wykorzystaniem tlenu w puszce często polega na krótkich wdechach z wykorzystaniem inhalatora. Jak działa tlenoterapia? Efekty są świetne. Taki „zastrzyk” tlenu zwiększa wydajność, poprawia także koncentrację, dlatego poleca się go uczniom i studentom przed ważnymi egzaminami.

Tlenoterapia dla kogo

Czy tlen inhalacyjny w puszce to produkt bezpieczny? Jak najbardziej, oczywiście pod warunkiem stosowania odpowiedzialnie i z ostrożnością, a w przypadku chorób jedynie warunkach szpitalnych. Przedawkowana tlenoterapia efekty może dać odwrotne do zamierzonych. Nawet tlen można przedawkować. Tlen ma udowodnione działanie kosmetyczne, wspomaga również wiele procesów w ludzkim organizmie. Tlen w butelce jest polecany przede wszystkim dla osób zdrowych, które mają wyższe zapotrzebowanie. Mowa tu na przykład o osobach poddawanych dużemu wysiłkowi fizycznemu, czyli sportowcach, szczególnie uprawiających sport zawodowo. Poleca się tlen również osobom wędrującym wysoko po górach, tam, gdzie spada nasycenie powietrza tlenem.

Tlenoterapia dla sportowców

Preparat taki jak tlen inhalacyjny do tlenoterapii można również bezpiecznie stosować u osób, u których pojawia się duszność (np. spowodowana zakażeniem koronawirusem – czyli wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2 chorobą covid-19), u astmatyków, u osób cierpiących na schorzenia układu krążenia, które potrzebują tlenoterapii. Warto jednak przy tym pamiętać, że istotne jest tu wskazanie lekarskie, ale także konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem podawania tlenu medycznego,

Tlenoterapia dla zdrowych

Preparat, którym jest tlen medyczny inhalacyjny w puszce, jest coraz częściej polecany przede wszystkim zdrowym osobom, takim jak sportowcy uprawiający sport zawodowo lub rekreacyjnie, ale intensywnie. Tlen poleca się także osobom, które są poddawane bardzo dużemu wysiłkowi fizycznemu, psychicznemu. Zbyt mała ilość tlenu może powodować spadek wydajności i problemy z koncentracją.

Tlenoterapia ile tlenu

Tlenoterapia wzbiła się na wyżyny popularności mniej więcej rok temu, kiedy nastąpiła pandemia koronawirusa. Wszyscy zaczęli zastanawiać się, jak możemy pomóc sobie w tej nierównej potyczce z wirusem. Koronawirus atakuje przede wszystkim płuca, co zagraża naszemu życiu przez poważne powikłania. Jednym z nich jest niedotlenienie, które zaniedbane może doprowadzić nawet do zgonu. Tlenoterapia nie musi być jednak wykonywana w warunkach klinicznych, dzięki rozwojowi medycyny i techniki, możemy wykonywać ją już w domu! Tlenoterapia jak stosować ją w zaciszu domowym? Nie potrzeba specjalnego sprzętu, wystarczy nam puszka z tlenem do inhalacji! No dobrze, ale jak wiele musimy wydać? Tlenoterapia koszt ma stosunkowo niewielki, wręcz zerowy, porównując do jego działania! Przekonaj się, jak cudowne właściwości ma tlenoterapia! 

Tlenoterapia jak długo

Tlenoterapia efekty może nam pokazać już po kilku inhalacjach. Jego regularne stosowanie wpływa znacząco na poprawę naszego zdrowia, samopoczucia i nawet wydłuża nasze życie! Przypominamy, tlen to nasz nieodłączny przyjaciel, a bezdech to przypadłość, która zaniedbana, może doprowadzić nawet do zgonu! Dlatego tak ważne jest, aby kontrolować stan naszego zdrowia, naszych płuc. Pomoże nam w tym pulsoksymetr, który mierzy nasze ciśnienie, poziom tlenu we krwii i monitoruje, czy aby wszystko jest w porządku z naszym ciałem. Szczególnie podczas pandemii ważne jest, aby posiadać go w domu. Ale wracając, tlenoterapia ile czasu powinna być stosowana? U pacjentów, którzy cierpią na niedotlenienie, tlenoterapia zostaje do końca życia. Dla osób, które chcą poprawić jakość życia, jest to kwestia indywidualna, ale gwarantujemy: po pierwszych efektach nie będziesz się zastanawiać nad zakończeniem terapi!

Tenoterapia zalety

Jakie tlenoterapia rodzaje posiada w swojej ofercie? Mamy specjalistyczny sprzęt elektroniczny, zwany koncentratorem tlenu. Jest to najbardziej specjalistyczny produkt, który możemy posiadać w domu. Z bardziej powszechnych źródeł jest płynny tlen w zbiorniku, i nasz faworyt, tlenoterapia tlen inhalacyjny. Tlenoterapia tlen inhalacyjny medyczny butla 14l to idealna opcja dla osób, które chcą w domowym zaciszu oddać się w dobroczynne działanie tlenu, a przede wszystkim, w bezpieczny sposób. Tlen zawiera inhalator, który jest prosty w obsłudze. Butla starcza na 140 inhalacji, a jej koszt jest bardzo niski, więc nie obciąży Twojego budżetu domowego! Polecamy, jeżeli zależy Ci na zdrowiu! 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

View :