Tlen medyczny

Shop Banner

Tlen medyczny co to jest

Tlen medyczny inhalacyjny to sprężony tlen zamknięty w wygodnej butelce.

  • produkt dostępny jest pod postacią niewielkich rozmiarów aluminiowej puszki,
  • jedna puszka zawiera 14 litrów tlenu,
  • jedno opakowanie tej pojemności pozwala na wykonanie około 120-140 wdechów oraz na około 10 minut kuracji przeprowadzanej w trybie ciągłym,
  • środek ma dodatkowo w zestawie inhalator, która pozwala na wygodne podanie tlenu,
  • preparat, jakim jest tlen medyczny w puszce, jest przeznaczony przede wszystkim dla zdrowych osób, głównie dla sportowców, jak również osób, które są poddawane bardzo dużemu wysiłkowi fizycznemu oraz psychicznemu czy zawodowych kierowców, ale też studentów, uczniów,
  • preparat można stosować również u osób, u których występuje duszność, u astmatyków, u osób cierpiących na schorzenia układu krążenia, które potrzebują tlenoterapii; trzeba jednak pamiętać, że istotne jest tu wskazanie lekarskie, jak również konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem podawania tlenu medycznego,
  • środek taki może w niektórych sytuacjach zastępować koncentrator tlenu lub butlę z tlenem – jest to przydatne na przykład podczas przebywania poza domem, a kiedy pojawia się potrzeba podania tlenu,
  • puszka z tlenem inhalacyjnym to produkt bardzo łatwopalny, trzeba więc pamiętać o odpowiednim sposobie przechowywania produktu – najlepiej przechowywać puszkę z dala od źródeł ciepła i ognia i daleko od urządzeń elektrycznych.

Tlen medyczny w sprayu

Tlen medyczny w formie sprayu to wygodny sposób na podawanie tlenu. Rozwiązanie takie może okazać się pomocne na przykład w przypadku osób, które potrzebują inhalacji przeprowadzanych w warunkach domowych. Nie chodzi tu oczywiście o przypadki ciężkie, takie jak duże trudności z oddychaniem czy niedotlenienie i znaczny spadek saturacji. Takie problemy zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej prowadzenie terapii tlenem medycznym na własną rękę może nie być skuteczne, a nieumiejętna podaż tlenu może nawet nieść ze sobą niekorzystne skutki.

Tlen medyczny 14l

Czym jest saturacja? Saturacja to stopień nasycenia cieczy gazem. W przypadku człowieka mówimy o stopniu nasycenia krwi tlenem. Do funkcjonowania człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu i tę właśnie ilość określa saturacja.

Tlen medyczny w puszce

Odpowiednie, poprawne nasycenie krwi tlenem u dorosłego człowieka oscyluje w okolicach 100%. U zdrowego człowieka jest to zazwyczaj 99% lub trochę mniej. U palaczy i osób starszych może być nieco niższa i zejść do poziomu 95%, jednak dopóki wartość saturacji nie schodzi poniżej 90%, jest to wskaźnik poprawny. Dobrze jednak wiedzieć, że już wartość saturacji na poziomie niższym niż 95% może oznaczać zagrożenie hipoksją.

Wartości saturacji na poziomie mniejszym niż 70% określa się jako stan zagrażający życiu. Tak niskie wartości nasycenia krwi tlenem często doprowadzają do ciężkich uszkodzeń mózgu, zaburzeń percepcji, a w ostateczności mogą doprowadzić do śmierci.

Tlen medyczny do domu

Czy tlen medyczny, tlen inhalacyjny w butelce jest bezpieczny? Tlen w puszce jest odpowiedni dla osób zdrowych, na przykład dla sportowców, osób poddawanych dużemu wysiłkowi fizycznemu, wędrującym wysoko po górach. Dobrze jednak wiedzieć, że tlen inhalacyjny może być bardzo przydatny na przykład do łagodzenia objawów duszności, które często pojawiają się przy chorobach serca czy płuc. W trakcie wyjść z domu produkt w rodzaju tlenu w puszce może z powodzeniem zastąpić koncentrator tlenu czy butlę tlenową.

Tlen medyczny cena

Cena tlenu medycznego nie jest wysoka. Najbardziej opłaca się kupować produkt w zestawie. Jedna puszka to koszt około 50 zł.

Tlen medyczny gdzie kupić

Najlepiej kupić puszkę tlenu medycznego prosto od producenta. Daje to gwarancję najwyższej jakości produktu i bezpieczeństwa produktów leczniczych.

Należy także pamiętać, aby nie nadużywać tlenu. Dostarczenie sobie zbyt dużej ilości tlenu może doprowadzić nawet do problemów zdrowotnych ze strony układu oddechowego. Najlepiej zatem prowadzić terapię z użyciem tlenu po konsultacji ze specjalistą.

Tlen medyczny sklep

Jeśli chodzi o tlen medyczny w domu, najlepiej wybrać zaufany sklep, który prowadzi sprzedaż produktów od producenta. U nas nabędziesz wysokiej jakości tlen, który ma gwarancję bezpieczeństwa.

Tlen medyczny jak stosować

Stosując tlen inhalacyjny w trakcie przechodzenia choroby Covid-19, gdy pojawiają się trudności z oddychaniem, dobrze jest pamiętać o zachowaniu ostrożności. Podanie tlenu w złym momencie może spowodować pojawienie się problemów. W przypadku gdy rozwinęło się zapalenie płuc i w jego wyniku również niewydolność oddechowa, może pojawić się zjawisko hipoksemii. Jest to zbyt niska zawartość tlenu we krwi tętniczej, co pobudza do pracy ośrodek oddechowy. Dodatkowo rozwija się hiperkapnia, czyli podwyższenie ciśnienia dwutlenku węgla we krwi. Nagłe podanie tlenu osobie, która jest aktualnie w takim stanie może doprowadzić do zatrzymania pobudzania ośrodka oddechowego, a nawet do zatrzymania oddechu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

View :