Tlen medyczny inhalacyjny

Shop Banner

Tlen medyczny inhalacyjny w puszce

Tlen medyczny, tlen inhalacyjny w puszce 99 14 litrów to sprężony tlen zamknięty w wygodnej butelce. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. To skoncentrowany produkt, który w składzie zawiera ponad 99% tlenu. Co jeszcze warto wiedzieć o tlenie medycznym?

  • jedna puszka to ponad 99% sprężonego tlenu,
  • produkt występuje pod postacią niewielkich rozmiarów aluminiowej butelki, która zawiera 14 litrów tlenu,
  • jedno opakowanie tej pojemności jest wystarczające do wykonania około 120-140 wdechów oraz na mniej więcej 10 minut kuracji przeprowadzanej w trybie ciągłym,
  • tlen medyczny inhalacyjny ma również w zestawie inhalator, który to upraszcza zabieg i pozwala na komfortowe i łatwe podanie tlenu,
  • preparat, którym jest tlen medyczny inhalacyjny w puszce, jest polecamy przede wszystkim zdrowym osobom, takim jak sportowcy, a także tym, które są poddawane bardzo dużemu wysiłkowi fizycznemu, psychicznemu czy zawodowym kierowcom, jak również studentom, uczniom,
  • preparat da się bezpiecznie stosować również u osób, u których pojawia się duszność (np. w wyniku zakażenia koronawirusem – chorobą covid-19), a także u astmatyków, u osób cierpiących na schorzenia układu krążenia, które potrzebują tlenoterapii; należy przy tym pamiętać, że bardzo ważne jest tu wskazanie lekarskie, ale także konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem podawania tlenu medycznego,
  • tlen medyczny inhalacyjny taki może w niektórych sytuacjach z powodzeniem zastępować koncentrator tlenu lub butlę z tlenem; to rozwiązanie przydaje się na przykład podczas przebywania poza domem w momencie, gdy pojawia się potrzeba podania tlenu,
  • butelka z tlenem inhalacyjnym to produkt bardzo łatwopalny, dlatego też trzeba pamiętać o odpowiednim sposobie przechowywania opakowania z tlenem – zalecane jest przechowywanie opakowania z dala od różnych źródeł ciepła i ognia, jak również jak najdalej od urządzeń elektrycznych, zwłaszcza takich, które mogą wytwarzać iskrę.

Tlen medyczny inhalacyjny 99 maska 14 litrów

Tlen medyczny inhalacyjny 14 litrów dostępny w formie sprayu to komfortowy sposób na podawanie tlenu. Taka metoda może okazać się niezwykle przydatna na przykład w przypadku osób, które wymagają inhalacji przeprowadzanych w warunkach domowych. Nie chodzi tu o przypadki ciężkie, takie jak duże trudności z oddychaniem czy niedotlenienie i znaczny spadek saturacji. Takie sytuacje zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej tlenoterapia wykonywana samodzielnie może nie tylko nie być skuteczna. Trzeba pamiętać, że nieumiejętna podaż tlenu może nawet nieść ze sobą skutki niepożądane.

Jeśli chodzi o koronawirusa, czyli wirusa SARS-Cov-2 oraz chorobę Covid-19, często u chorych pojawiają się trudności z oddychaniem. Dlaczego tak się dzieje? Wirus ten atakuje płuca i bardzo często wywołuje u zakażonego zapalenie płuc. Jednym z objawów, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego, jest spadek saturacji.

Tlen inhalacyjny medyczny butla 14l

Czym jest saturacja? W ten sposób określa się stopień nasycenia cieczy gazem. W przypadku człowieka jest to stopień nasycenia krwi tlenem. Bardziej konkretnie, pojęcie to określa stosunek hemoglobiny związanej we krwi z tlenem do całkowitej ilości hemoglobiny obecnej w organizmie. Do życia i poprawnego funkcjonowania człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu. Tę właśnie ilość określa się poprzez saturację.

U zdrowej, dorosłej osoby jeden gram hemoglobiny może związać mniej więcej 1,34 ml tlenu. 100 ml krwi transportuje około 20 ml tlenu. Tkanki i narządy w organizmie dostają około 1000 ml tlenu na minutę ze względu na to, że serce w ciągu minuty pompuje 5000 ml krwi. Do poprawnego funkcjonowania tkanki potrzebują mniej więcej 250 ml tlenu, a zapas tlenu przez nie gromadzony jest dość mały. Właśnie dlatego bez odpowiedniej ilości tlenu tkanki mogą przetrwać przez około 3 minuty. Już po tak krótkim czasie często pojawiają się pierwsze uszkodzenia.

Tlen medyczny inhalacyjny jak stosować

Odpowiednie i prawidłowe nasycenie krwi tlenem u dorosłego człowieka waha się mniej więcej w okolicach 100%. U zdrowego człowieka jest to często nawet 99% lub nieco mniej. U palaczy i osób starszych saturacja nierzadko schodzi do poziomu 95%. Warto jednak wiedzieć, że dopóki wartość saturacji nie spada poniżej 90%, wszystko jest w porządku. Natomiast już wartość saturacji na poziomie niższym niż 95% może świadczyć o zagrożeniu hipoksją. Jest to stan, w którym krew nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu do tkanek. Dotyka to jednego narządu, ale może też dotyczyć całego organizmu.

Saturację oscylującą na poziomie niższym niż 70% określa się już jako stan zagrażający życiu. Tak niskie nasycenie krwi tlenem nierzadko doprowadza do ciężkich uszkodzeń mózgu, zaburzeń percepcji, a nawet mogą doprowadzić do śmierci.

Czy tlen medyczny, tlen inhalacyjny w puszce to produkt bezpieczny? Tlen w butelce jest przeznaczony dla osób zdrowych, na przykład dla sportowców, osób poddawanych dużemu wysiłkowi fizycznemu, wędrującym wysoko po górach. Warto jednak mieć na uwadze, że tlen jest także wskazany na przykład do łagodzenia objawów duszności, które pojawiają się przy chorobach serca czy płuc. Przebywając poza domem warto pamiętać, że produkt w rodzaju tlenu w puszce może z powodzeniem zastąpić koncentrator tlenu lub butlę tlenową. Puszka ma pojemność 14 litrów i jedno opakowanie tlenu może wystarczyć na około 10 minut ciągłego stosowania, dlatego należy mieć odpowiedni zapas produktu.

Tlen medyczny inhalacyjny cena

Cena tlenu medycznego nie jest wysoka. Opłacalne rozwiązanie to zakup produktu w zestawie. Jedna puszka wystarczająca na 140 wdechów to koszt jedynie mniej więcej 50 zł.

Tlen medyczny inhalacyjny covid

Korzystając z tlenu inhalacyjnego podczas przechodzenia choroby Covid-19 w momencie gdy pojawiają się trudności z oddychaniem, warto zawsze pamiętać o zachowaniu ostrożności. Podanie tlenu w nieodpowiedniej chwili może spowodować pojawienie się problemów. W momencie, gdy pojawiło się zapalenie płuc i w jego wyniku również niewydolność oddechowa, może pojawić się zjawisko hipoksemii, czyli za niska zawartość tlenu we krwi tętniczej, co pobudza do pracy ośrodek oddechowy. W tym samym czasie rozwija się hiperkapnia – jest to podwyższenie ciśnienia dwutlenku węgla we krwi. Nagłe podanie tlenu osobie w tym stanie może doprowadzić do zatrzymania pobudzania ośrodka oddechowego i w efekcie do zatrzymania oddechu.

Z tego względu w cięższych przypadkach, zwłaszcza wtedy, gdy spada saturacja, najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza lub udać się do szpitala. Natomiast w przypadkach, gdy odczuwamy jedynie dyskomfort, a saturacja jest na bezpiecznym poziomie, warto wspomóc się tlenem inhalacyjnym.

Tlen medyczny inhalacyjny gdzie kupić

Dobrze jest kupić puszkę tlenu medycznego prosto od producenta. Daje to gwarancję najwyższej jakości produktu i bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o tlen medyczny w domu, najlepiej wybrać zaufany sklep, który prowadzi sprzedaż produktów od producenta. U nas nabędziesz wysokiej jakości tlen, który ma gwarancję bezpieczeństwa.

Tlen medyczny inhalacyjny w puszce 99

Tlen medyczny to wyrób, który sprawdzi się w każdym domu. Jest stworzony dla zarówno osób borykających się z niedotlenieniem, jak i dla wszystkich, którzy chcą dotlenić swój organizm, poprawiając jakość snu i swojej cery. Tlen inhalacyjny to zamknięty w puszce , o łącznej wartości 99% tlen, który dzięki inhalatorowi jest gotowy do użycia od razu po odpakowaniu. Jedna puszka to aż 140 inhalacji, które zapewnią Ci uczucie dotlenienia porównywalne ze spacerem w lesie czy parku!

Tlen medyczny inhalacyjny w puszce vigor 99 14l

Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, który po treningu potrzebuje pilnie zaczerpnąć tchu, czy studentem, który chce poprawić swoje zdolności koncentracji poprzez dotlenienie, tlen medyczny inhalacyjny w puszce 99 14 litrów jest dla ciebie! Idealnie spełnia zapotrzebowanie na szybką i skuteczna inhalacji w warunkach dla nas dogodnych. Nieważne czy jestes w biurze, czy w domu, twój tlen może być zawsze przy tobie. 

Tlen medyczny inhalacyjny sklep medyczny

Z czasem tlenoterapia stała się niezwykle popularna, wiec nie dziwi fakt, że pojawiło się na rynku mnóstwo inhalatorów, które różnią się przeważnie cena i opakowaniem. Jak wybrać swój tlen? Przede wszystkim zaopatruj się wyłącznie z autoryzowanych sklepów medycznych, w których dostaniesz produkt specjalistyczny i najlepszej jakości. Czytaj etykiety i nie daj się zwieść kolorowym opakowaniom, które kuszą oko, ale z dobrym produktem nie miały niczego wspólnego. Pamiętaj, badz świadomym kosmumentem!

Tlen medyczny inhalacyjny zastosowanie

Zastosowanie dla medycznego tlenu jest naprawdę ogromne. Przede wszystkim służył konsumentom z problemami zdrowotnymi, takimi jak niedotlenieniem organizmu i bezdech. Z czasem jednak zastosowanie tlenoterapi stało stało powszechne, za sprawą dobroczynnego działania tlenu na poprawę wydajności naszego umysłu, wyglądu naszej cery, czy zwiększa poprawę naszego snu! To wszystko zostało udowodnione i potwierdzone badaniami, więc masz pewność, że kupując własny tlen inhalacyjny zapewniasz sobie porcje zdrowia! 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

View :