Tlen medyczny, a COVID-19 – Jak może nam pomóc?

tlen medyczny o2 pro +

Tlen medyczny – Czy warto?

Tlen medyczny to w uproszczeniu sprężony gaz. Czysty tlen w nim obecny ma  stężenie co najmniej 99,5%.  Tlen inhalacyjny jest produktem stosowanym w leczeniu ciężkich niewydolności oddechowych, w tym m.in spowodowanych przez koronawirusa.

Czym jest tlen inhalacyjny?

Tlen inhalacyjny, czyli inaczej tlen medyczny, to środek leczniczy wykorzystywany do leczenia wszelkich form niedotlenienia organizmu. Prawdziwy tlen medyczny, taki jak O2 Pro+, zawiera sprężony gaz o stężeniu wynoszącym 99,5%. Gaz ten jest bezzapachowy oraz bezbarwny.

Zastosowanie i wskazania

Tlen inhalacyjny wykorzystywany jest do leczenia pacjentów, którzy wykazują właściwie zużycie tlenu. Jednak szczególnie korzystny dla chorych, u których podczas oddychania zaobserwowano obniżenie prężności tlenu we krwi żylnej. W takich przypadkach, zastosowanie tlenu medycznego pozwala przywrócić prawidłowy poziom ciśnienia tlenu w tkankach.

Jak działa?

Tlen ma za zadanie unormować ciśnienie  tlenu w tkankach naszego organizmu. W trakcie wdychania gazu, następuje podwyższenie stężenia tlenu również wewnątrz pęcherzyków płucnych. Pozwala to na poprawną dystrybucję gazu do krwi z odpowiednią prężnością. Gdy prężność tlenu we krwi jest zbyt niska, tlenoterapia przynosi najlepsze efekty.

Przeciwwskazania

Najistotniejszym przeciwwskazaniem do stosowania tlenu inhalacyjnego jest nieleczona odma opłucnowa. Ponadto, produktu nie można podawać osobom, u których prężność dwutlenku węgla we krwi tętniczej przekracza 9,3 kPa.

Dawkowanie tlenu

Podawanie tlenu medycznego powinno być ściśle dostosowane do stanu i indywidualnych potrzeb organizmu pacjenta. Te indywidualne czynniki regulują wymagania wobec stężenia mieszanki wdechowej. Dlatego też należy podawać najniższą niezbędną dawkę, która będzie wystarczająca do uzyskania pożądanych efektów leczenia.

Czy warto?

Tlen nie daje efektu placebo. Przede wszystkim, wspomaga nasze płuca podczas problemów z oddychaniem, wywołanym przez choroby, w tym m.in. COVID-19. Doskonale pomaga również astmatykom, czy też sportowcom – Zwiększa wydolność i pomaga w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. Jest to swoisty mini doping. Odciąża płuca i pozwala na swobodne oddychanie. Czy warto? Lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć.

Masz pytania dotyczące tlenu inhalacyjnego? Możesz zadać je tutaj: https://www.facebook.com/inhaltortlenowy

https://tleninhalacyjny.pl/