Jaki środek do dezynfekcji rąk?

Preparat do dezynfekcji rąk

Dezynfekcja rąk – niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych w celu zapobieżenia zakażeniu (antyseptyka, poprzez stosowanie preparatów do dezynfekcji rąk zawierających alkohol w formie płynnej, żelowej lub piankowej. Ma to na celu ograniczenie lub zahamowanie wzrostu drobnoustrojów bez konieczności zastosowania zewnętrznego źródła wody, spłukiwania preparatu i osuszania rąk ręcznikiem lub innym środkiem. Preparaty te mogą zawierać jeden lub kilka rodzajów alkoholu, a także inne aktywne składniki, substancje pomocnicze i humektanty (składniki nawilżające). Środki do odkażania rąk na bazie alkoholu o optymalnej skuteczności niszczenia drobnoustrojów zawierają zazwyczaj 75–85% etanolu, izopropanolu lub propanolu lub mieszaninę tych środków.

Preparat do dezynfekcji rąk i skóry

Zalety stosowania preparatów do odkażania rąk na bazie alkoholu usuwają większość czynników zakaźnych działają szybko (w czasie 20–30 sekund) są dobrze tolerowane przez skórę nie ma potrzeby zaopatrywania w dodatkową infrastrukturę, jak bieżąca woda, umywalka, ręczniki papierowe Przed dezynfekcją rąk należy je umyć wodą i mydłem, jeśli są zabrudzone lub poplamione krwią lub innymi płynami ustrojowymi lub jeśli istnieje podejrzenie albo stwierdzono ekspozycję na organizmy przetrwalnikujące, a także jeśli skorzystano z toalety. Ręce poddawane dezynfekcji powinny: być wolne od skaleczeń być bez jakiejkolwiek biżuterii i ozdób mieć krótkie paznokcie bez ozdób, w tym bez lakieru do paznokci mieć odkryte przedramiona.

Preparat do higienicznej dezynfekcji rąk

Mycie i dezynfekcja (odkażanie) rąk są najważniejszymi czynnościami w zapobieganiu zakażeniom. Zabiegi higieniczne rąk redukują znacznie ryzyko przeniesienia mikroorganizmów patogennych, co ma olbrzymie znaczenie w takich miejscach ja placówki służby zdrowia, ale również zakłady przetwórstwa spożywczego, kuchnie, restauracje ect. Higiena rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych, substancji organicznych z rąk. Redukuje florę przejściową i florę stałą skóry. Największe zagrożenie stanowią mikroorganizmy chorobotwórcze, które mogą przedostawać się na skórę rąk pracowników przemysłu gastronomicznego, mającego bezpośredni kontakt z żywnością i na niej bytować. Dlatego też w celu umożliwienia bardzo precyzyjnej higieny dłoni, wszelkie zabiegi higieniczne dłoni musi poprzedzać obowiązkowe, wcześniejsze zdjęcie biżuterii, obrączki, zegarka, zmycie lakieru i obcięcie paznokci.

Preparat do dezynfekcji rąk dla dzieci

Większość codziennych czynności wykonujemy rękami, za ich pomocą dotykamy także różnych przedmiotów, nierzadko takich, na których znajdują się bakterie. Właśnie dlatego o higienę dłoni należy dbać niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. To samo dotyczy naszych pociech, których organizmy są znacznie bardziej wrażliwe i przez to narażone na szkodliwe drobnoustroje. Właśnie z myślą o nich stworzone zostały specjalne żele antybakteryjne dla dzieci. Ze względu na to, że preparaty te nie wymagają spłukiwania, pomagają zadbać o higienę rąk wszędzie tam, gdzie dostęp do bieżącej wody jest niemożliwy bądź utrudniony.

Preparat do dezynfekcji rąk z alkoholem

Nasze środki dezynfekujące do rąk na bazie alkoholu zostały starannie opracowane z myślą o pracownikach ochrony zdrowia, dzięki czemu zapewniają dodatkowy poziom ochrony w całym szpitalu bez uszczerbku dla pielęgnacji skóry. Aby zapewnić optymalną higienę dłoni, preparaty do dezynfekcji rąk metodą wcierania powinny być łatwo dostępne — w dozownikach znajdujących się w pobliżu punktu opieki lub w butelkach kieszonkowych. Skład naszej gamy alkoholowych preparatów do dezynfekcji rąk jest odpowiedni do rutynowych i chirurgicznych zastosowań, nawet w sytuacjach zagrożenia epidemią.

Płyn to preparat na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk po uprzednim umyciu. Pomimo dużej zawartości alkoholu do 75% jest delikatny dla skóry i nie wysusza nadmiernie rąk. Płyn do dezynfekcji rąk jest delikatny i nie zawiera żadnych barwników. Duża litrowa butelka wystarczy na dłuższy czas.

Preparaty do dezynfekcji rąk w gabinecie kosmetycznym

Dezynfekcja (odkażanie) to niezbędny element pracy każdego kosmetologa. Ma ona na celu zmniejszenie ilości drobnoustrojów do ilości, która jest bezpieczna dla człowieka. Mamy tu na myśli różnego rodzaju wirusy, bakterie, które mogą spowodować zakażenie i wywołać choroby. Dezynfekcję można przeprowadzić za pomocą środków fizykalnych lub chemicznych. Kwestie dezynfekcji są regulowane prawnie przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady kosmetyczne, fryzjerskie i paznokciowe oraz wymogi Sanepidu. Dbanie o czystość i sterylność skóry rąk jest podstawą w zachowaniu higieny podczas pracy z klientem. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno nam, jak i jemu.

Środek dezynfekujący do rąk

ferujemy szeroki wachlarz najlepszych środków do dezynfekcji rąk dostępnych obecnie na rynku. Niezależnie od tego, czy szukasz perfum, balsamów, czy spray’ów, dostarczamy na zaufanych markach antybakteryjne środki odkażające, takie jak Purell, Medisept i Ecolab po tanich, cenach hurtowych. Możesz być pewien, że otrzymujesz wysokiej jakości środek do dezynfekcji rąk, który zapewni skuteczne czyszczenie przy każdym użyciu. Do wyboru są naturalne, nawilżające środki do dezynfekcji rąk i inne preparaty na bazie alkoholu, w tym odmiany żelu i piany. Posiadamy również osobno owinięte chusteczki do dezynfekcji rąk i kompaktowe butelki podróżne, idealne do wrzucania do kieszeni, torebki, plecaka, teczki lub torby na pieluszki do sanitalizacji w ruchu. Od miniaturowych butelek podróżnych po wytrzymałe wkłady dozujące, mamy je wszystkie w magazynie i gotowe do wysyłki bezpośrednio na wyciągnięcie ręki. Bez zamieszania, bez czekania w kolejce, bez zaostrzeń, po prostu z łatwością zamawiaj, a my zajmiemy się resztą. Ponieważ większość naszych produktów znajduje się w magazynie, szybko otrzymasz zamówienie.

Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu

Właściwa dezynfekcja to nie tylko wymóg jednostek medycznych, w każdym miejscu publicznym powinny być zastosowane specjalne środki ochrony, pozwalające na zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych. Również w naszych domach musimy dbać o higienę i naszą i naszego otoczenia. Na wszystkich powierzchniach, z którymi mamy kontakt na co dzień gromadzą się tysiące bakterii. Nie jesteśmy w stanie ich całkowicie zwalczyć, ale grunt to zminimalizować ich rozwój i zneutralizować szkodliwe działanie. Najlepszym sposobem uskutecznienia tego zamiaru jest częste czyszczenie. Sama woda może okazać się niewystarczająca, warto zastosować do tego specjalne płyny dezynfekujące. W swoim składzie posiadają bakteriobójcze związki, które są w stanie z niezwykłą skutecznością odkazić każdą powierzchnię. Te alkoholowe preparaty, bo to właśnie etanol jest ich głównym składnikiem, znalazły zastosowanie w przychodniach, gabinetach fizjoterapii, studiach rehabilitacji, szkołach, przedszkolach, ale też salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy dentystycznych. Większość z nich nadaje się do odkażania klamek, blatów, łóżek, foteli czy różnego rodzaju akcesoriów i sprzętu medycznego.

Środki do dezynfekcji rąk w szpitalu

Preparaty do dezynfekcji rąk, które znajdą Państwo w higiena.net.pl, spełniają wszystkie aktualne normy, a co za tym idzie — są bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia. Szeroki wybór wariantów i produktów sprawia, że dopasowanie najlepszych rozwiązań do danej działalności nie będzie żadnym problemem. Mogą Państwo wybrać dla siebie na przykład medyczny płyn do dezynfekcji rąk w postaci wspomnianego płynu lub żelu. Niektóre z naszych produktów są dedykowane osobom prywatnym, inne zostały stworzone specjalnie z myślą o chirurgach oraz osobach, które muszą zachować sterylne warunki swojej pracy. Warto wspomnieć również o tym, że nasze środki do dezynfekcji rąk pasują idealnie do dozowników marki Tork, które zostały wyposażone w system S1 i S4 – w praktyce oznacza to, że opakowania umożliwiają łatwe i przede wszystkim higieniczne nanoszenie ich na dłonie. W zależności od potrzeb i preferencji danego miejsca mogą Państwo wybrać produkty, które są wyposażone w nakrętki, albo wygodne pompki. Nasze środki do dezynfekcji rąk są dostępne w wielu pojemnościach — oferujemy zarówno opakowania obejmujące kilkaset mililitrów, jak i specjalne wkłady, które zawierają nawet 5 litrów danego środka.

Środki dezynfekujące do mycia rąk

Preparaty do dezynfekcji rąk mają na celu zniszczenie znajdujących się na powierzchni skóry dłoni zarazków. Likwidując patogeny, można zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób. Wybrane środki dezynfekcyjne do rąk mają działanie bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Warto sięgać po nie przede wszystkim wtedy, gdy nie ma dostępu do wody i mydła, przez co umycie dłoni nie wchodzi w grę. Kiedy konieczna jest higieniczna dezynfekcja rąk? Przede wszystkim po zetknięciu się z powierzchnią, która każdego dnia dotykana jest przez wiele osób. Mowa tutaj o poręczy, klamce czy guziku w windzie. Dlatego środek do mycia rąk w postaci płynu do dezynfekcji najlepiej nosić w torebce lub plecaku, aby mieć go zawsze pod ręką i w każdej chwili móc zdezynfekować dłonie.

Aktywność środków z wyższej półki – przeznaczonych do użytku chirurgicznego – trwa nawet cztery godziny. Preparaty do dezynfekcji rąk zawierają silnie działający etanol w wysokim stężeniu, są jednak uzupełniane substancjami łagodzącymi podrażniania dłoni, jak natłuszczający pantenol. Jeśli mają być często stosowane, to warto zadbać o dodatek takich składników, aby nawet osoby z wrażliwą skórą mogły bezpiecznie korzystać z dezynfekcji.

Jaki środek do dezynfekcji rąk?

Na rynku znajdziesz mnóstwo środków do oczyszczania dłoni – pamiętając o powyższych wskazówkach, wybierzesz najlepszy środek, który zadba o Twoje bezpieczeństwo oraz pomoże Ci dbać o bliskich. Skuteczne płyny do dezynfekcji są dostępne w jednorazowych pojemnikach lub występują w postaci wkładów uzupełniających do dozowników.