COVID19 – Rekordowe żniwa wirusa. Jest coraz gorzej

covid19

Rekord zgonów z powodu COVID19 padł właśnie w Niemczech. Francuska władza wprowadziła w swoim kraju godzinę policyjną.

Ubiegłej doby w Niemczech odnotowano rekordową liczbę 1188 zgonów z powodu COVID19. To niechlubny rekord od początku pandemii koronawirusa. Dotychczas, z powodu koronawirusa zmarło tam 38 tys. 795 osób – Poinformował Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha.

Niemalże 1,9mln zakażonych i prawie 39 tys. zmarłych – To podsumowanie dotychczasowych żniw COVID19 w Niemczech. Kanclerz Niemiec – Angela Merkel ostrzegła, że kryzys związany z koronawirusem się nasila i może potrwać jeszcze przez długi czas. Zaznaczyła również, że szczepienia przeprowadzane obecnie w Europie i na całym świecie, dają nadzieję na poprawę sytuacji.

Z powodu COVID19, we wtorek niemieckie władze zdecydowały się przedłużyć lockdown, który potrwa do końca stycznia. Oznacza to podtrzymanie dotychczasowego zakazu opuszczania miejsca zamieszkania bez konieczności. Otwarte zostają wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, natomiast spotkania towarzyskie zostają ograniczone do spotkań z jedną osobą spoza swojego gospodarstwa domowego. Ponadto, wciąż zamknięte zostają szkoły, zakłady fryzjerskie czy też kosmetyczne. Regiony z największą liczbą zakażonych mają podtrzymane ograniczenie przemieszczania się do 15km w obrębie swoich domów.

Godzina policyjna we Francji

Francja w ciągu ostatniej doby odnotowała 21,7 tys. nowych przypadków koronawirusa, 276 chorych zmarło. Od początku pandemii na COVID19 zachorowało tam ponad 2,7 mln osób, natomaist 66 841 osób zmarło. Premier Francji, Francji Jean Castex ogłosił 7 stycznia, że granica z Wielką Brytanią zostaje zamknięta do odwołania. Przekazał również informacje, że muzea, kina, obiekty sportowe pozostaną zamknięte co najmniej do końca stycznia. Natomiast puby jak również restauracje – co najmniej do połowy lutego. Ponadto oznajmił, że godzina policyjna obowiązująca od 20 do 6 rano, zostaje przedłużona do 20 stycznia.

Los Angeles – Zgon z powodu COVID19 co 15 minut

Jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w USA, z powodu COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 3998 zarażonych. Odnotowano również ponad 265 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Hospitalizacji podlega obecnie 132 tys. osób – to najwyższy wynik od początku pandemii. Najtragiczniej rysuje się sytuacja w Los Angeles –  Zgon z powodu COVID19 występuje tutaj co 15 minut.

Zobacz też:

https://tleninhalacyjny.pl/brakuje-tlenu-medycznego-na-calym-swiecie/

Najlepsze urządzenie do dezynfekcji:
https://oneshot.pl/sklep/zamglawiacz-dezynfekcja-i-dezynsekcja/