Gdzie nabić tlen medyczny?

Tlen medyczny inhalacyjny

Gdzie nabić tlen

Wskazaniem do tlenoterapii są wszystkie postaci niedotlenienia organizmu wynikające z różnych czynników. Tlenu medycznego mogą używać osoby chore, przewlekle chore jak i osoby zdrowe, ponieważ zwiększa on wydolność fizyczną, poprawia koncentrację, łagodzi zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy oraz poprawia ogólne samopoczucie. Działa on także antystresowo i niweluje uczucie senności. Dzieje się tak ze względu na to, że podczas zastosowania tlenu medycznego, organizm dostaję dawkę niezbędnego do życia pierwiastka w czystej postaci, a komórki organizmu uzupełniają jego braki.

Tlenu medycznego nie można kupić w każdej zwykłej aptece. Butle wypełnione tym pierwiastkiem można jednak nabyć bez problemu w hurtowniach i sklepach ze sprzętem medycznym. Pomimo tego, nie jest on trudny do zdobycia, a można także skorzystać z możliwości dzierżawienia takowej butli. Jednak gdy dana osoba potrzebuje tlenoterapii w trybie ciągłym, najlepiej zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, kupując go na stałe.

Gdzie nabić butle tlenem medycznym

Tlenoterapia polecana jest szczególnie w przypadku pacjentów cierpiących na niewydolność oddechową, dysplazję oddechowo – płucną czy też mukowiscydozę. Takiego typu leczenie ma wielki wpływ na polepszenie czynności oddechowych. Działa także pozytywnie na funkcjonowanie całego układu krążenia i nerwowego. Bardzo ważna jest również kwestia polepszenia stanu psychicznego osób korzystających z tlenoterapii. Redukuje ona bowiem ogólne napięcie organizmu oraz stres i związane z nim dolegliwości w ciele. Dodatkowa dawka tlenu w czystej postaci sprzyja także koncentracji i przeciwdziała uczuciu zmęczenia.

Tlen w sprayu

Niedotlenienie i duszności to jedne z licznych wskazań, w których zalecana jest tlenoterapia. Tlen medyczny można nabyć w puszce oraz w butli lub zdecydować się na stacjonarny koncentrator tlenu. Jednak aby go używać, niezbędne jest do tego stałe podłączenie do prądu. Taka forma tlenoterapii uzależnia jednak od stałego miejsca i braku możliwości poruszania się w inne, zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest podawanie tlenu medycznego w sposób ciągły. Dlatego też, by mieć możliwość zmian, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w tlen medyczny w formie sprayu.

Tlen w puszce

Puszki z tlenem to coraz bardziej powszechny produkt, który można zakupić nawet w sklepie z akcesoriami sportowymi i suplementami. Puszki takie mają zazwyczaj 0,5 litra pojemności i zawierają 5 litrów gazu pod ciśnieniem 10 barów. Zapas takiej ilości tlenu powinien wystarczyć na około 100 głębokich wdechów. Dodatkowo tlen w puszce nie jest produktem o wygórowanej cenie – można go nabyć już za około 20 zł. Dzięki niemu, choćby podczas długich wycieczek, w momencie zmęczenia organizmu, kilka wdechów tlenu zamkniętego w puszce sprawi, że minie znużenie i zmęczenie. Poza tym tlen taki działa także znakomicie w momentach, kiedy cierpimy na bezsenność czy też towarzyszy nam codzienny stres. Dostarczenie do organizmu takiego tlenu spowalnia puls, zwiększa koncentrację i poprawia pamięć. Co ciekawe, niweluje on także skutki nadmiernego spożycia alkoholu, pozwalając organizmowi na szybsze oczyszczenie się z toksyn i lepszą regenerację.

Co otrzymamy podczas zakupu tlenu inhalacyjnego w puszce? W zestawie z tego typu produktem zazwyczaj zawarta jest również maseczka lub ustnik. Aby prawidłowo użyć tlenu medycznego w puszce, należy najpierw zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Nie jest ona trudna, jednak wymaga zastosowania kilku ważnych kroków. Na początku należy zdjąć pokrywę maski z puszki. Potem nasunąć maskę na otwór butelki, aby była ona stabilnie zaczepiona. Krok ostatni, to nałożenie maski na usta i nos w taki sposób, by bardzo dokładnie przywierała do twarzy i naciśnięcie przycisku włączania tlenu na około 1 – 2 sekundy, biorąc w tym czasie oddech. Podczas wydychania powietrza należy zwolnić przycisk włączania tlenu i nacisnąć go ponownie, podczas kolejnego oddechu.

Tlen medyczny jest całkowicie bezpieczny w swoim zastosowaniu. Produkty tego typu zgłaszane są w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i posiadają Europejski Certyfikat Jakości. Każda puszka posiada także plombę z datą produkcji, która znajduje się na styku przykrywki z butelką.