Środki do dezynfekcji rąk

Shop Banner

Środki do dezynfekcji rąk to preparaty, które działają szybko i bardzo skutecznie na bakterie, wirusy oraz inne zanieczyszczenia, które mogą znaleźć się na dłoniach. Dbając o dezynfekcję rąk, można zadbać o swój stan zdrowia i zapobiec dostawaniu się wirusów do organizmu. Polecamy stosowanie takich środków na własny użytek. W wielu branżach, szczególnie związanych z gastronomią, produktami spożywczymi czy medycyną, dokładna i częsta dezynfekcja rąk jest wręcz koniecznością.

Preparat do dezynfekcji rąk

Czym jest środek do dezynfekcji rąk? Z pewnością nie można nazwać tak zwykłego mydła, które, choć myje, nie przejawia właściwości dezynfekujących. Środkiem do dezynfekcji nazywamy więc substancje, które powstały na bazie składników aktywnych. Składniki te zabijają różnego rodzaju chorobotwórcze drobnoustroje, a wśród nich są wirusy, bakterie, grzyby i inne groźne zarazki. Środki takie najczęściej mają postać płynu o różnej konsystencji, jak również żelu lub pianki. Taka forma sprawia, że środki tego typu są łatwe w użyciu.

Najczęściej środki tego typu mają zawartość alkoholu. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim ze względu na to, że to właśnie alkohol wykazuje doskonałe właściwości dezynfekcyjne i jest skuteczny w walce przede wszystkim z wirusami – na przykład takimi jak koronawirusy. Alkohol zabija wirusy i dzięki temu preparaty z jego zawartością są bardziej skuteczne niż zwykłe antybakteryjne mydło. Najczęściej zawartość alkoholu oscyluje w mniej więcej 60 do 80%. Przyjmuje się, że taka zawartość alkoholu daje odpowiednią skuteczność środkom do dezynfekcji.

Są również dostępne środki do dezynfekcji, środki antybakteryjne na bazie czwartorzędowych związków amonowych. To bardzo popularne preparaty, a związki te często są wykorzystywane w preparatach odkażających ze względu na swoje właściwości. Czwartorzędowe związki amonowe (z angielskiego: quaternary ammonium compounds, czyli inaczej QACs) to organiczne związki jonowe, które wyróżniają ich unikalne właściwości surfaktantów oraz środków odkażających. Największą skuteczność wykazują przede wszystkim sole z anionami chloru lub bromu. Budowa chemiczna tych związków sprawia, że charakteryzują się one świetnym działaniem antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwporostowym, dlatego są tak często wykorzystywane w preparatach do dezynfekcji oraz antybakteryjnych.

Preparat do dezynfekcji rąk i skóry

Preparaty do dezynfekcji rąk mogą przyjmować różną formę. Są one przeznaczone do czyszczenia skóry dłoni w wielu sytuacjach. Często jest to mydło, które służy do mycia rąk wraz z wodą. Często pojawia się w przypadku takich środków pytanie, czy nie wysuszają one rąk. Mogłoby się tak dziać w przypadku nakładania bezpośrednio na ręce alkoholu, bez dodatków zapobiegających wysuszaniu. Efektem jest ściągnięcie skóry. Nasze produkty nie powodują podrażnień, są łagodne dla dłoni, nie wysuszają i nie zawierają żadnych składników drażniących.

Preparat do higienicznej dezynfekcji rąk

Preparaty do dezynfekcji rąk, które są higieniczne, pozwalają w dowolnym miejscu szybko wyczyścić i zdezynfekować dłonie. Takie środki są szczególnie przydatne w podróży, w miejscu, w którym nie ma dostępu do bieżącej wody. W takim wypadku najlepiej wybrać płyn lub żel, który nie wymaga użycia wody. Można nanieść środek bezpośrednio na skórę, a następnie rozprowadzić je po całych rękach, aby preparat dobrze zadziałał. Środki bez użycia wody to także wygodne rozwiązanie na przykład po wizycie w sklepie, po jeździe komunikacją miejską, szczególnie w gorące dni. Użycie preparatu do dezynfekcji zwiększa uczucie czystości i odświeża. Stosowanie przed jedzeniem dodatkowo zmniejsza ryzyko przeniesienia chorób tzw. brudnych rąk czy przedostania się bakterii lub innych drobnoustrojów do organizmu.

Preparat do dezynfekcji rąk dla dzieci

Płyn do dezynfekcji rąk dla dzieci czy inne środki powinny być łagodne i delikatne przy jednoczesnym potencjale zarazkobójczym i bakteriobójczym. Wedle zaleceń, najmłodsze dzieci nie powinny stosować preparatów z silnymi substancjami, takimi jak wysokie stężenie alkoholu. Dzieci do lat 6 nie powinny więc stosować silnych środków. Może to bowiem powodować podrażnienia, ale także wywoływać inne negatywne skutki zdrowotne, takie jak na przykład uczulenia. Produkty biobójcze, dezynfekujące, silnie działające antybakteryjnie mają w składzie substancje nieprzeznaczone dla dzieci. W takim wypadku najlepiej szukać środków łagodniejszych i pamiętać o częstym myciu rąk, a także zabawek, którymi bawi się dziecko. Trzeba pamiętać, że maluchy często biorą przedmioty wokół siebie do buzi, poznając w ten sposób otaczający je świat.

Preparat do dezynfekcji rąk z alkoholem

Płyny do dezynfekcji rąk, które zawierają alkohol, to bardzo skuteczne preparaty o działaniu zarazkobójczym, bakteriobójczym i odkażającym. Przyjmuje się, że aby środek był faktycznie skuteczny, powinien zawierać około 60 do 80% alkoholu. Dlaczego alkohol tak dobrze radzi sobie z usuwaniem, neutralizacją bakterii i wirusów? Chodzi tu o dezynfekcję, która polega na zabiciu drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak wirusy i bakterie. Alkohol o stężeniu około 70% destabilizuje błony lipidowe drobnoustrojów i w ten sposób je niszczy. Jednak sam alkohol nie usuwa ich z powierzchni np. dłoni. Dlatego środki do dezynfekcji muszą zawierać także inne substancje, które czyszczą skórę i usuwają z niej zneutralizowane drobnoustroje.

Trzeba jednak pamiętać, że alkohol wysusza skórę. Dodatkowo może też powodować podrażnienia skóry lub nawet silniejsze reakcje niepożądane. Co więcej, alkohol w kontakcie z błonami śluzowymi może stać się naprawdę niebezpieczny. Nie można więc nanosić czystego alkoholu na skórę i wcierać go w dłonie. Jednak alkohol rozcieńczony wodą może sprawdzić się w sytuacji awaryjnej. Jakie to są sytuacje awaryjne? Na przykład w momencie, gdy chcemy coś zjeść, jednak wcześniej dotykaliśmy różnych rzeczy, np. klamek, poręczy, cudzego telefonu, jechaliśmy transportem zbiorowym, a nie możemy umyć rąk mydłem. Częste dezynfekowanie rąk w ten sposób nie jest jednak polecane.

O wiele lepszym sposobem jest użycie środka, który ma odpowiednią zawartość alkoholu w składzie, jednak poza nim zawiera także inne substancje. Dzięki temu nie wysuszy ani nie podrażni skóry, ale zapewni odpowiedni i bardzo wysoki poziom dezynfekcji.

Preparaty do dezynfekcji rąk w gabinecie kosmetycznym

Środki dezynfekujące do rąk stosowane w gabinecie kosmetycznym muszą być najwyższej klasy ze względu na wykonywane w nim zabiegi. Podobnie jak w przypadku środków przeznaczonych dla medyków, zarówno mydło, jak i środki stosowane bezpośrednio na skórę muszą zapewnić wysoki poziom ochrony przed drobnoustrojami oraz zapewnić bezpieczeństwo tak osobie wykonującej zabieg, jak i osobie, na której jest on przeprowadzany. Nasze płyny dezynfekujące do rąk to najwyższa jakość i sprawdzone, skuteczne substancje. Płyny do dezynfekcji nie podrażniają skóry i doskonale sprawdzą się w wielu miejscach, w których niezbędne są odpowiednie warunki sanitarne.

Środek dezynfekujący do rąk

Środek służący do dezynfekcji rąk działa w taki sposób, że neutralizuje drobnoustroje chorobotwórcze i sprawia, że nie są już one szkodliwe. Jest wiele różnych rodzajów środków. Wiele z nich nie wymaga użycia wody. To bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie w momencie, kiedy nie można sobie pozwolić na wodę, nie ma się dostępu do niej i nie da się tradycyjnie umyć rąk. Preparaty takie występują w formie płynów czy żeli. Aby środek zadziałał, należy nanieść zalecaną ilość na dłonie, a następnie dokładnie wetrzeć go w skórę dłoni. Najlepiej robić to takimi ruchami, jakie są zalecane podczas klasycznego mycia rąk mydłem. Chodzi o to, by środek wcierany w skórę dotarł do każdego fragmentu skóry dłoni i jak najlepiej zneutralizował znajdujące się na nich zanieczyszczenia, wirusy czy bakterie. Należy przy tym pamiętać o przestrzeniach pomiędzy palcami, jak również o nadgarstkach, które także powinny być dokładnie zdezynfekowane.

Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu

Preparaty służące do dezynfekcji, płyny do dezynfekcji rąk lub płyny do dezynfekcji powierzchni są złożone zawsze z wielu różnych składników. Są to substancje chemiczne, które doskonale radzą sobie z neutralizowaniem zagrożeń w postaci drobnoustrojów czy grzybów, świetnie oczyszczając dłonie i skórę, nadają się też do dezynfekcji powierzchni. Podobną funkcję spełnia mydło, szczególnie antybakteryjne. Aby udała się dezynfekcja za pomocą mydła, należy myć ręce przynajmniej przez 30 sekund, robiąc to bardzo dokładnie i pamiętając o wszystkich miejscach oraz zakamarkach.

Skoro mydło jest tak skuteczne, dlaczego powstają środki dezynfekujące na bazie alkoholu? Sprawa jest prosta. Odpowiednie stężenie alkoholu sprawia, że preparat działa szybciej i jeszcze bardziej skutecznie. Jest to istotne szczególnie w przypadku środków do czyszczenia i dezynfekowania powierzchni, na przykład blatów, klamek, poręczy. Jeśli natomiast chodzi o ręce, alkohol jest przydatny na przykład w żelach, piankach czy płynach, które do działania nie wymagają wody. Nie trzeba więc myć rąk pod bieżącą wodą, aby wyczyścić dłonie i usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Żel taki nie musi być z niczym rozrabiany, wystarczy nanieść go na dłonie i dokładnie je wyczyścić, tak samo, jak zrobiłoby się w przypadku mydła, myjąc ręce w klasyczny sposób.

Środki do dezynfekcji rąk w szpitalu

W szpitalach oraz innych placówkach medycznych dokładne mycie i dezynfekowanie rąk to podstawa. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu każdy lekarz czy inny pracownik szpitala musi dokładnie zdezynfekować dłonie, aby nie przenosić zarazków i bakterii. To ważne szczególnie w trakcie operacji, gdy długie mycie rąk oraz stosowanie odpowiednich produktów myjących jest koniecznością i bez tego nie ma możliwości wejścia na salę operacyjną.

Szpitale to miejsca, w których unosi się wiele drobnoustrojów chorobotwórczych. Z tego względu dezynfekcja rąk musi odbywać się w odpowiedni sposób, przy użyciu środków wykazujących wysoką skuteczność. Jeśli chodzi o dezynfekcję chirurgiczną, czyli tę wykonywaną przed operacjami i zabiegami, jej celem jest redukcja flory bakteryjnej, jak również wyeliminowanie drobnoustrojów przejściowych na czas trwania zabiegu.

Dlaczego to właśnie dezynfekcja rąk pełni tak ważną funkcję podczas przygotowania i przeprowadzania operacji? Jest to jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń przed zakażeniami krzyżowymi. Badania wykazały, że nawet rękawice chirurgiczne stosowane w trakcie zabiegów nie chronią tak bardzo. Na kilkadziesiąt tysięcy testowanych rękawiczek, aż w 18% rękawic odkryto mikrouszkodzenia. To bardzo dużo – choć może wydawać się niewiele. Podkreśla to jednak, jak ważne są kwestie odpowiedniej dezynfekcji w przypadku szpitali i zabiegów.

Środki dezynfekujące do mycia rąk

Preparaty do dezynfekcji rąk to także środki, które są wykorzystywane do mycia rąk z użyciem wody. Nie są to jednak zwykłe mydła, ale preparaty, których skład opiera się o substancje dezynfekujące. Może być to alkohol, ale mogą to być także, na przykład, czwartorzędowe związki amonowe. Substancje te zapewniają wysoką skuteczność dezynfekcji, a dodatkowo sprawiają, że dłonie stają się rzeczywiście czyste po zastosowaniu środka.

Jaki środek do dezynfekcji rąk

Który środek do dezynfekcji rąk wybrać? Wszystko zależy od sytuacji oraz od potrzeb. Będąc w podróży czy szukając czegoś, co pozwoli nam oczyścić ręce poza domem, w autobusie czy przed jedzeniem w restauracji, najlepiej wybrać środek przeznaczony do stosowania bez użycia wody. Dzięki temu będziemy mieć w każdej sytuacji czyste ręce. Natomiast środki wymagające użycia wody, takie jak preparaty do mycia rąk dezynfekujące, są odpowiednie w wielu miejscach: w gastronomii, miejscach, gdzie odbywa się praca z artykułami spożywczymi, miejscach publicznych, toaletach publicznych czy we własnym domu.

Środki do dezynfekcji rąk w gastronomii

Pracując w sektorze gastronomicznym, musimy martwić się o wiele rzeczy- wygląd i smak potraw, wystrój wnętrza, odpowiednie ceny produktów, ale nie zapominajmy, że równie ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo zarówno gości, jak i personelu. Pandemia jak nikt inny nauczyła nas, że regularna higiena to podstawa zdrowia, a środki dezynfekujące doi rąk to absolutna postawa każdego lokalu. Rynek oferuje nam najróżniejsze preparaty do dezynfekcji rąk, które różnią się od walorów estetycznych, do walorów zapachowych. Jaki środek do dezynfekcji rąk jest jednak najlepszy? 

 

Środki do dezynfekcji rąk w gabinecie kosmetycznym

Wszelkie zakłady kosmetyczne, barberzy, fryzjerzy korzystają z najróżniejszych kosmetyków i preparatów poprawiających stan naszej skóry czy włosów. Pamiętajmy jednak, że szczególnie w takich lokalach powinno się dbać o prawidłową higienę dłoni. Odpowiedni środek dezynfekujący do rąk to absolutna podstawa odpowiedniej higieny. Jaki preparat do dezynfekcji rąk powinniśmy wybrać? Środki do dezynfekcji nie różnią się od siebie na pierwszy rzut oka, ale wystarczy zerknąć na tył pięknej etykiety, aby zobaczyć różnice pomiędzy środkiem dezynfekcyjnym do rąk a zwykłym przeciwbakteryjnym żelem, który nie spełnia dostatecznie dobrze swojego zadania, za to ładnie prezentuje się na półce sklepowej.

Środek do dezynfekcji rąk cena

Jako konsumenci na każdym kroku jesteśmy zmuszeni, by przyglądać się swoim wydatkom, które bardzo często z różnych względów, są naprawdę duże. Środki do dezynfekcji rąk cena nie mogą odbiegać zbytnio od naszych codziennych wydatków. Ważne, by preparaty do dezynfekcji rąk z alkoholem znalazły sie również w naszym gospodarstwie domowym.  Ale co z najmłodszymi? Środki do dezynfekcji rąk dla dzieci są całkowicie nieszkodliwe, a wręcz przeciwnie- sprawdzają się w codziennej pielęgnacji ich delikatnych rączek. Ważne, by nasz preparat był jak środki do dezynfekcji rąk stosowane w szpitalu- skuteczne i niedrogie. Cena środków do dezynfekcji rąk 

Środki do dezynfekcji rąk producent

W czasach pandemii mamy mnóstwo różnych producentów, którzy stawiają sobie za cel naszą ochronę przed bakteriami. Środki do dezynfekcji rąk dla dzieci kuszą kolorowymi opakowaniami, ale niekoniecznie składem i działaniem.  Bardzo często możemy dostrzec wielki napis “środki do dezynfekcji rąk sklep”, co sugeruje, że właśnie tam znajdziemy najlepsze środki do mycia i dezynfekcji rąk. Ale czy aby  na pewno możemy ufać wielkim banerom i kolorowym opakowaniom? Dobry produkt powinien bronić się działaniem i jakością, a nawet tanie środki do dezynfekcji rąk, są w stanie zapewnić nam ochronę jak żadne drogeryjne kosmetyki. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

View :