WHO Ostrzega – Niedobory tlenu medycznego

brakuje tlenu medycznego

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie wciąż wzrasta

“Wobec tak szybko rozwijającej się pandemii, świat stoi w obliczu niedoboru tlenu medycznego”, mimo wynalezionej szczepionki.  Takim spostrzeżeniem podzielił się dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej.

Obecny popyt na tlen medyczny, jak również koncentratory tlenu zdecydowanie przewyższa podaż. Trend ten wciąż się utrzymuje. Wiele krajów ma duże trudności z pozyskaniem tlenu medycznego, co może być opłakane w skutkach.

W centrum rozwoju epidemii, jak poinformowało WHO, obecnie znajdują się kraje Ameryki Południowej. – Liczba ofiar śmiertelnych na przestrzeni tygodnia wzrosła tam o średnio 40%, stwierdził szef programu ratunkowego WHO dr Mike Ryan. Dodał również, że wiele krajów z tego obszaru odnotowało wzrostu liczby przypadków o 25-50%.

Koronawirusem SARS-CoV-2 zakażonych zostało już niemal 86 mln osób na całym świecie. Wirus do tej pory zabił ponad 1,8 mln osób. Liczba nowych zakażeń rośnie w tempie około miliona przypadków tygodniowo.  Zdaniem WHO, następstwem rozwoju epidemii jest wzrost  zapotrzebowania na tlen medyczny, jak również koncentratory tlenu. Ten nagły wzrost  spowodował brak tlenu potrzebnego do wspomagania oddychania pacjentów z COVID-19 cierpiących na niewydolność oddechową.

Warto wspomnieć, że puszka tlenu medycznego przydaje się nie tylko podczas zmagań z koronawirusem. Świetnie wspomaga organizm w walce z innymi chorobami, chociażby takimi jak astma czy też jakakolwiek dolegliwość powodująca problemy z oddychaniem. Ponadto, doskonale sprawdzi się wśród sportowców, którzy chętnie sięgają po tlen inhalacyjny – Poprawia wydolność i regeneruje wytrzymałość.  Już jedna aplikacja czystego tlenu daje widoczny efekt. Tlen medyczny prosto od producenta można zakupić tutaj.

Kupując ze sprawdzonych źródeł, mamy pewność, że otrzymujemy tlen w najczystszej postaci, który wspomoże nasz organizm i nie skończy się po kilku wdechach.

Ponadto,  jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed wirusami, jak również bakteriami w niemal 100%, zawsze możemy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do dezyfekcji – Najlepsze maszyny potrafią zdezynfekować 30m2 pomieszczenia w kilka sekund! Godnym polecenia jest ten model  https://oneshot.pl/sklep/zamglawiacz-dezynfekcja-i-dezynsekcja/